Zpět na
DU HUO JI SHENG WAN
(PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE 201)

POPIS
SLOŽENÍ

Složení doporučené denní dávky:

0,35g - DANG SHEN - Pazvonek chloupkatý, kořen
0,35g - DU HUO – Děhel pýřitý, kořen
0,35g - FU LING - Pornatka kokosová, plodnice
0,31g - ZHI GAN CAO - Lékořice uralská modif., kořen
0,26g - BAI SHAO - Pivoňka bělokvětá, bílý kořen
0,26g - DANG GUI - Děhel čínský, kořen
0,26g - DU ZHONG - Gumojilm jilmový, kůra
0,26g - FANG FENG - Ledebouriela rozkladitá, kořen
0,26g - HUAI NIU XI - Achyrant dvojzubý, kořen
0,26g - CHUAN XIONG - Koprníček wallichův, oddenek
0,26g - QIN JIAO – Hořec velkolistý, kořen
0,26g - ROU GUI - Skořicovník čínský, kůra
0,26g - SANG JI SHENG – Ochmet čínský, větvička
0,26g - SHU DI HUANG - Rehmanie lepkavá modif., kořen
Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

DÁVKOVÁNÍ

Dávkování a doba užívání:

3x denně 8 kuliček.

Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Nevhodné pro osoby trpící poruchami srážlivosti krve, zvýšeným krevním tlakem, otoky všeho druhu, osoby užívající warfarin, heparin, kys. acetylosalyc., kortikoidy, osoby trpící cukrovkou.

Uchovávejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu při teplotě do 25°C.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

DOKUMENTY
ZDROJ

Seznam zdrojů

  • John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-
POPIS
DOKUMENTY
ZDROJ

Hlavní zaměření:

  • bolesti a pocit tíhy převážně v dolní části zad a v dolních končetinách
  • chronické bolesti kloubů reagující na změny počasí
  • ranní "rozlámanost" a zhoršení bolestí zad po fyzické námaze
Směs pro posílení páteře a nosných kloubů organizmu. Působí proti bolestem v bederní a křížové oblasti, jakož i bolestem kloubů, zejména dolních končetin, které se zhoršují počasím či únavou. Byliny ve směsi jsou rozdělené do dvou hlavních skupin. Jedna z nich zlepšuje prokrvení postižených kostí a kloubů a tím zajišťuje zvýšení jejich odolnosti, druhá skupina pomáhá při chronickém zánětů a otoku a chrání organizmus před přecitlivělostí na změny počasí.

Poznámka:

Směs výrazně zmírňuje bolesti provázející chronická revmatická onemocnění kloubů, zejména v dolní polovině těla. Neužívá se u zarudlých bolestivých kloubů.

Soudobý pohled:

DANG SHEN (Radix codonopsis pilosulae), FU LING (Scleroticum poriae cocos), GAN CAO, SHENG DI HUANG, DANG GUI (Radix angelicae chinensis) a CHUANG XIONG (Radix ligustici walichii) zlepšují zažívání, doplňují krev a regulují proudění energie Qi a krve. Když máte dostatek krve a energie Qi, obě volně cirkulují a nedochází k blokádám způsobujícím bolest. DU ZHONG (Cortex eucommiae ulmoidis) posiluje ledviny, zpevňuje bederní oblast, vyživuje šlachy a klouby, upravuje cirkulaci energie Qi a krve, DU HUO (Radix angelicae pubescentis) je hlavní bylina posilující bederní oblast. Tlumí bolesti zad - jak akutní, tak chronické. Odstraňuje nepříjemné příznaky spojené s postižením kloubů tím, že odvádí vítr a nadměrnou vlhkost. SANG JI SHENG (Ramulus loranthi) vyživuje játra a ledviny, zpevňuje bedra a kolena, doplňuje krev a tělesné tekutiny. Tím vyvažuje vysušující a zahřívající působení ostatních bylin obsažených ve směsi. ROU GUI (Corex cinnamoni cassiae) zahřívá ledviny, zvyšuje vitalitu tím, že "rozdmýchává oheň, který prohřívá všechny dráhy v těle" , QIN JIAO (Radix gentianae), FANG FENG (Radix ledebourellae divaricapae) a NIU XI (Radix actyranthis bidentatae) podporují cirkulaci, zvlhčují šlachy a zmírňují příznaky u postižených kloubů.

Autor směsi:

Dr. SUN SI-MIAO. Směs byla poprvé uvedena v díle QIAN JIN YAO FANG V R. 652.

Seznam zdrojů

  • John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-