Zpět na
FU KE ZHONG ZI WAN
(ZVELEBENÍ RUMĚLKOVÉHO POLE 055)

POPIS
SLOŽENÍ

Složení doporučené denní dávky:

1,00g – SHU DI HUANG – Rehmanie lepkavá mod., kořen
0,50g – DU ZHONG – Gumojilm jilmový, kůra
0,50g – XIANG FU – Šáchor hliznatý, oddenek
0,37g – AI YE – Pelyněk Argyův, list
0,37g – DANG GUI – Děhel čínský, kořen
0,37g – CHUAN XIONG – Koprníček wallichův, oddenek
0,37g – XU DUAN – Štětka drsná, kořen
0,24g – BAI SHAO – Pivoňka bělokvětá, bílý kořen
0,24g – HUANG QIN – Šišák bajkalský, kořen
Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob
Leštící látka: talek

DÁVKOVÁNÍ

Dávkování a doba užívání:

3x denně 8 kuliček.
Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 3x denně 4 kuličky.

Uchovávejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu při teplotě do 25°C.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

DOKUMENTY
ZDROJ

Seznam zdrojů

  • John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-
POPIS
DOKUMENTY
ZDROJ

Hlavní zaměření:

  • nedostatečná a nepravidelná menstruace
  • hormonální poruchy a neplodnost
  • bílý nesvědivý výtok
Pojmem „rumělkové pole“ se označuje energetické centrum člověka ležící v podbřišku. Zde se shromažďuje nejčistší esence těla. U ženy se tato oblast spojuje s dělohou a vaječníky. Směs se používá k úpravě hormonální nerovnováhy vyvolávající potíže spojené s menstruací či plodností.

Poznámka:

Směs se tradičně předepisovala i během těhotenství u žen s předchozími problémy s početím nebo s rizikem potratu. Často se kombinuje se směsí 056-RŮST HORY TCHAJ, zejména v těhotenství, při dávkování 3x denně 4 kuličky od každého druhu.

Soudobý pohled:

SHU DI HUANG – Rehmanie lepkavá mod., CHUAN XIONG – Koprníček wallichův, DANG GUI – Děhel čínský a BAI SHAO – Pivoňka mléčnokvětá jsou stavebními kameny směsi nazývané SI WU TANG (Odvar čtyř složek), který mocně doplňuje a reguluje krev. AI YE – Pelyněk Argyův zahřívá dělohu, zastavuje nadměrné menstruační krvácení a křeče, utišuje neklidný plod. Působí také při hrozícím potratu, podporuje plodnost. E JIAO – Corium asinum doplňuje krev, tlumí nadměrné krvácení, vyživuje tělní tekutiny. XIANG FU – Šáchor okrouhlý upravuje nepravidelný menstruační cyklus, kontroluje vztahy mezi játry a zažívacím systémem, harmonizuje střed. DU ZHONG – Gumojilm jilmový předchází potratům, posiluje ledviny a játra, odstraňuje bolesti v bedrech, zpevňuje kolena a působí proti částečnému močení. Snižuje vysoký krevní tlak. XU DUAN – Štětka drsná posiluje játra a ledviny, které řídí kosti a svaly. Užíváním dochází ke zpevnění bederní oblasti, kostí a kloubů. Tlumí nadměrné menstruační krvácení, utišuje plod, předchází krvácení během těhotenství, a tím brání potratu. HUANG QIN – Šišák bajkalský utišuje plod a pročišťuje nadměrné horko, které plod zneklidňuje.

Autor směsi:

Autor: Dr. ZHANG ZHONG JING. Tato směs byla poprvé uvedena v díle JIN GUI YAO LUE kolem r. 210.

Seznam zdrojů

  • John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-