Zpět na
ER LONG ZUO CI WAN
(TIŠENÍ MINGSKÝCH ZVONŮ 184)

POPIS
SLOŽENÍ

Složení doporučené denní dávky:

1,18g - SHU DI HUANG - Rehmanie lepkavá, kořen
0,59g - SHAN ZHU YU - Dřín lékařský, plod
0,51g - QIAN SHI - Euryale železovitá, semeno
0,44g - FU LING - Pornatka kokosová, plodnice
0,44g - MU DAN PI - Pivoňka křovitá, kůra kořene
0,44g - ZE XIE - Žabník východní, oddenek
0,14g - CI SHI - Magnetit
0,14g - CHAI HU - Prorostlík čínský, kořen
0,08g - SHAN YAO - Jam čínský, hlíza
Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

DÁVKOVÁNÍ

Dávkování a doba užívání:

3x denně 8 kuliček.
Výrobek není určen pro děti.

Uchovávejte mimo dosah dětí.
Skladujte v suchu při teplotě do 25°C.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Výrobek nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

DOKUMENTY
ZDROJ

Seznam zdrojů

  • John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-
POPIS
DOKUMENTY
ZDROJ

Hlavní zaměření:

  • hučení, pískání či zvonění v uších
  • zhoršení sluchu
Tato směs se používá pro déle trvající obtíže spojené s nepříjemnými sluchovými fenomény jako je zvonění nebo hučení v uších nebo pro postupné zhoršování sluchu. Uvedené potíže souvisí se zhoršováním krevního zásobení sluchového aparátu, nebo se objevují jako následek zatížení uší dlouhodobým hlukem. Někdy jsou příčiny nejasné a lékařské vyšetření neprokáže žádnou patologii. Podle čínské medicíny v těchto případech za zhoršení sluchu a zvukové přeludy může oslabená energie ledvin.

Poznámka:

Důležité je v těchto případech včasné nasazení směsi, jinak dojde k zafixování potíží a další léčba je obtížná a dlouhodobá.

Soudobý pohled:

Jedná se o modifikaci směsi LIU WEI DI HUANG WAN doplněnou o dvě složky CI SHI (Magnetitum) a CHAI HU (Radix bupleuri). Původní směs mocně doplňuje nedostatek Yinu ledvin, CI SHI a CHAI HU pomáhají kontrolovat a ukotvit jaterní YANG, aby nestoupal vzhůru. Ledviny vyživují játra, utišují nadměrný YANG a brání jeho vzbouření. Když jsou játra zdravá, kotví a normalizují YANG. SHAN ZHU YU (Fructus corni officinalis) posiluje ledviny a pomáhá udržet životně důležitou esenci JING. Brání nadměrnému močení a inkontinenci, ochraňuje tekutiny. SHAN YAO (Radix dioscorae oppositae) zlepšuje zažívání a chuť k jídlu, asistuje při nádechu, vyživuje ledviny. SHU DI HUANG (Radix rehmanniae glutinosae praep) vyživuje krev, YIN a YANG. Doplněním krve zajišťuje i výživu pro kůži, vlasy, nehty a uši. Současně posiluje srdce a játra, které vyžadují dostatek krve ke své řádné funkci. FU LING (Sclerotium poriae cocos) zlepšuje zažívání a upravuje přirozenou cirkulaci tekutin v těle tak, aby dosáhla míst určení, které zvlhčuje a vyživuje. MU DAN PI (Cortex moutan radicis) ochlazuje krev, pročišťuje horko jater. Rozhýbává stagnaci způsobenou zahuštěním krve a horkem. ZE XIE (Rhizoma alismatis orientalis) pročišťuje horko ledvin, které zvedá vzhůru yinové složky a odvádí nadměrnou vlhkost, která způsobuje stagnaci.

Autor směsi:

Dr. DAI TIAN ZHANG. Tato směs byla poprvé uvedena v díle GUANG WEN YI LUN v r. 1722.

Seznam zdrojů

  • John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-